17 marca 2010

kontrastykontrasty na Pradze ..
piękna i niestety zaniedbana stara kamienica .. i obok coś .. kolorowego ..
toż to nawet w bewu wygląda paskudnie.. gdy patrzę na takie "kwiatki" architektury zastanawiam się co autor miał na myśli .. jakieś propozycje ? :)

13 komentarzy:

 1. tak,
  "kazali mi postawić jakiś budynek, w którym ludzie godziny będą spędzać czekając na papiery wszelakie... To walnę go kolorowego, coby na wejściu przed tym koszmarem nastrój poprawił się im choć na chwilę. Co z tego, że będzie kompletnie z dupy w stosunku do konstrukcji go otaczających."

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie wypatrzone. Aczkolwiek zestawienie hm, trochę nietrafione.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jednak za trudne pytanie co autor miał na myśli. Na pewno jedno, oszpecenie miasta i podkreślenie wyglądu kamienicy. Szkoda, że nie zostały te pieniądze oddane na jej renowacje a zamiast tego wybudowane kolorowe coś.

  OdpowiedzUsuń
 4. jasne, że zestawienie budynków, ale tak to już jest jak wszyscy patrzą tylko na siebie i swoją karierę. zdjęcie jest ok:)

  OdpowiedzUsuń
 5. dookoła stare budynki i jeden taki kolorowy "kwiatek" paskuda
  Jolu zgadzam się z Tobą .. mogli odrestaurować kamienice

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie tylko w Warszawie wśród starej architektury z duszą wyrastają nowoczesne do niczego niepodobne molochy mające na celu uatrakcyjnić okolice. Napełnić ją oczojebnymi kolorami i rozweselić przechodniów podczas monotonii kolejnych dni. Pytanie brzmi, czy w tym kierunku powinni iść architekci?
  Kolejnym przykładem może być Galeria Krakowska...chociaż tam to było bardziej przemyślane...cóż, STOLICA TO STOLICA :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko zależy od miejsca w sumie, są budynki tego typu, które naprawdę fajno się wpasowują, często choćby właśnie na zasadzie kontrastu. No ale nie na "starej" Pradze!
  Zresztą, tak jak napisała Iwona - gdyby urząd przeznaczył kasę na odrestaurowanie budynków w tamtej okolicy, byłaby to zdecydowanie najbardziej klimatyczna dzielnica wawy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiesz ....... czasem może lepiej się nie zastanawiać ..... sama już nie wiem ...
  Ale fota - super

  OdpowiedzUsuń
 9. ten budynek to PDT praski dom towarowy a teraz skarbowka kamienica to dom pod sowa jest na nim taka fajna rzezba pragi juz niema takiej jak byla gdzie staly budki z piwem teraz kebabownie ale nic dziwnego zyjemy w kaczogrodzie w otoczeniu amerykanskiej plastikowej kichy k...wa wokol same apartamentowce poco skwer park lawka to nie przynosi floty ale to moje zdanie pozdrawiam iwone jacek semper idem

  OdpowiedzUsuń
 10. Przemku no niestety .. w naszym Zabrzu jak narazie to wszystko stoi i niszczeje :/

  Włochaczu władze miasta powinny brać przykład z Nikiszowca katowickiego

  Jacku podzielam Twoje zdanie. Wielki buziak dla Ciebie i mam nadzieje że do zobaczenia w najbliższym czasie :)

  Pytlarko dziekuje

  Alek to Ty żyjesz?

  OdpowiedzUsuń
 11. Postmodernizm kochana, postmodernizm - słowo wytrych na takie cudeńka ;)

  OdpowiedzUsuń